Reklamky (Tu)                  Chatuj :)>Chat<

Jak se zbavit pupínků po holení?

27. března 2011 v 20:30 | Aduš♥ |  Zdraví a Krása

Způsobů, jak se zbavit chloupků je hodně, stále je ale nejoblíbenější klasické holení. Žiletky a různá holítka jsou cenově přijatelná, holení je rychlé a bezbolestné. Nežádoucím efektem tohoto zbavování chloupků jsou však červené pupínky, které se ti na hladké pokožce často objevují. Jak jejich výskytu předejít ti poradí tvoje Kámoška. Vyhlasme spolu válku pupínkům! (Zdroj: Tu)

Z jaké příčiny pupínky vznikají?
Pupínky se objevují na intimních partiích, v oblasti třísel, kde je pokožka citlivější. Důvodů, proč se pupínky objevují, je spousta. Zapříčinit to může užití nevhodných přípravků před a po holení, přecitlivělá pokožka, tupý břit holítka nebo alergie na některý použitý kosmetický přípravek.

Jak pupínky zastrašit?

Základ je co nejkvalitnější žiletka. Kup si žiletku s výkyvnou hlavicí. Osvědčený je Venus Embrace od Gillete, má pět břitů se kterými se zároveň jen tak neřízneš. Jakmile se ti břity ztupí, vyměň hlavici. Žiletku nikomu z hygienických důvodů nepůjčuj.

Správný postup pro holení bez pupínků

Chloupky hol večer ideálně po koupeli nebo po sprše. Pokožka ti ve vodě zvláční, chloupky se budou lépe holit. Navíc přes noc se pokožka stihne zklidnit. Chloupky nikdy nehol nasucho, vždy používej alespoň pěnu na holení. Pokud ti pupínky naskakují pravidelně, používej pěnu na citlivou pokožku bez parfemace. Ne každé z nás sednou všechny výrobky, musíš prostě zkoušet, jaký přípravek nejlépe sedne tobě. Někomu stačí mycí gel na intimní hygienu, jinému dokonce jen kondicionér na vlasy, který pokožku před holením také zjemní. V průběhu holení žiletku vždy proplachuj vodou. Břity otoč směrem dolů, protože i voda je může ztupit. Holit chloupky bys měla vždy po směru jejich růstu. Většina z nás je holí v protisměru, že? Holení po směru sice trvá déle, ale za pokožku, na které nejsou pupínky, to stojí, ne?

Zredukuj pupínky kompletně?

Po holení omyj pokožku studenější nebo aspoň vlažnou vodou. Utři ji čistým ručníkem nebo papírovými utěrkami. I po holení pokožka potřebuje zvláštní péči. Dají se sehnat přípravky na uklidnění pokožky po holení a pro její následnou hydrataci. Výborný je olejíček Tisserand, krém po holení od Oriflame, ale postačí i dětský zásyp nebo zásyp Septonex či nějaká jemnější voda po holení. Opět musíš vyzkoušet, co ti sedne. Bezprostředně po holení se vyhni parfemovaným tělovým mlékům nebo deodorantům. Jinak se ti na kůži mohou objevit nevzhledné pupínky i nepříjemné zarudnutí. Dobré je po holení nosit jemné volné prádlo, ve kterém se kůže nezapaří.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama